Śpiworek czy rożek dla noworodka? Odpowiadamy!

Odwieczne pytanie każdego rodzica, co wybrać do spania dla noworodka, żeby zapewnić mu komfort oraz bezpieczeństwo?

Odwieczne pytanie każdego rodzica, co wybrać do spania dla noworodka, żeby zapewnić mu komfort oraz bezpieczeństwo?

Śpiworek czy rożek dla niemowlaka?

Jak się okazuje śpiworek niemowlęcy i rożek niemowlęcy to obie opcje, które sprawdzą się doskonale!

Wystarczy że zapamiętasz kilka podstawowych zasad, które podpowiedzą, czego potrzebuje Twój maluch.

Jaka grubość śpiworka do spania?

Pamiętaj, aby wybrać odpowiednią grubość śpiworka do spania jak i rożka niemowlęcego, tak aby zapewnić mu optymalną temperaturę – zwróć szczególną uwagę na to by nie przegrzać dziecka.

Przez niemal cały rok z powodzeniem możesz stosować całoroczne śpiworki do spania 2.5 TOG, które zapewnią Twojemu dziecku najlepsze warunki do komfortowego i zdrowego snu. W okresie niemowlęcym możesz również stosować rożki niemowlęce z oddychającym wypełnieniem, którymi możesz otulić niemowlę by poczuło się tak dobrze jak, jeszcze niedawno, w brzuszku u mamy. 

W upalne dni, gdy temperatura wewnątrz jest znacznie wyższa niż przez resztę roku polecamy śpiworki do spania bez wypełnienia – 0.5 TOG, które spełnią swoją rolę ale nie przegrzeją dziecka w czasie snu. W tym okresie zachęcamy również do stosowania oddychających i hipoalergicznych otulaczy bambusowych, które tak jak w przypadku śpiworków – spełnią swoją rolę otulając niemowlę ale nie doprowadzą do przegrzania. 

Najwyższej jakości artykuły niemowlęce 

Zarówno rożek niemowlęcy jak i śpiworek do spania czy śpiworek do spania z nogawkami wybieraj kładąc szczególny nacisk na najwyższej jakości tkaniny i materiały, w końcu to one będą miały bezpośredni kontakt z Twoim maluchem. Dlatego też idealnie sprawdzi się ponadczasowa bawełna, czy jak w przypadku otulaczy – tkanina bambusowa.

Jaki rozmiar śpiworka do spania?

Pamiętaj, żeby nie kupować większego śpiworka (tzw. „na zaś”). Dla noworodka najlepiej sprawdzi najmniejszy rozmiar, z czasem gdy dziecko urośnie należy dostosować również rozmiar śpiworka. 

Zdajemy sobie sprawę, że kupowanie nowych śpiworków co 3 miesiące jest znaczącym wydatkiem, który nierzadko ciężko udźwignąć dlatego w WhiteBee udało nam się zaprojektować śpiworki w jedynie 4 rozmiarach, które wystarczą na pierwsze 2-3 lata życie malucha. 

W naszej ofercie znajdziesz 2 rozmiary śpiworków do spania bez nogawek, polecanych w pierwszym roku życia niemowlęcia oraz 2 rozmiary śpiworków do spania z nogawkami, które możesz stosować od pierwszego do nawet trzeciego roku życia Twojego dziecka. 

Rożek niemowlęcy z usztywnieniem oraz rożek niemowlęcy bez usztywnienia powinien być odpowiednio dobrany, tak aby dziecko było dobrze okryte, a rodzic mógł je łatwo trzymać. Rożki w rozmiarze 75x75cm, które znajdziesz w ofercie WhiteBee możesz stosować przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka, czasami nawet dłużej. Jeżeli Twój maluszek jest wcześniakiem lub jest drobniejszy idealnie sprawdzi się tu rożek, który doskonale go ogrzeje i otuli. Gdy rożek staje się już za mały, bez problemu możesz korzystać z niego np. jako kocyk lub mata do zabawy albo do przewijania.

 Co zatem wybrać – śpiworek czy rożek niemowlęcy?

Odpowiedź na to pytanie jak widzisz nie jest jednoznaczna, gdyż zależy od wieku i wzrostu dziecka a także preferencji rodziców czy nawet pory roku.

Rożek niemowlęcy możesz stosować we wczesnym okresie niemowlęcym by otulić niemowlę i zapewnić mu komfortowe i zdrowe warunki do snu, w późniejszym okresie rożek sprawdzi się perfekcyjnie jako kocyk niemowlęcy lub mata do zabawy.

Śpiworki do spania dają dziecku dużą swobodę ruchu zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo oraz optymalną temperaturę w czasie snu. Dostępne są w różnych rozmiarach, możesz je stosować nawet do 3. roku życia.

W sklepie WhiteBee znajdziesz śpiworki do spania, rożki niemowlęce oraz wiele innych artykułów niemowlęcych, zaprojektowanych oraz wykonanych w 100% w Polsce z najwyższej jakości materiałów premium.

Kup teraz!